برای شروع انیمیشن به چی نیاز داریم؟

 برای شروع انیمیشن به چی نیاز داریم؟

شما تا انتهای کارتون دو چیز رو باید دائما ارتقاء بدید. اولی سلیقه و دومی مهارت. سلیقه رو میتونید با دیدن کارهای حرفه ای بالا ببرید و مهارت رو با یادگیری نرم افزارها و ارتقاء ابزارکارتون. 

 قطعا داشتن ابزار خوب برای هرکاری یک امر اجتناب ناپذیره. اما خب من به شخصه عقیده دارم که نباید به خاطر نبود امکانات عقب نشست. پس به شمایی که دوست دارید وارد دنیای انیمیشن بشید این رو میگم که با هر امکانی که دارید شروع کنید. حتی اگر سیستم کامپیوتری هم ندارید بازهم میتونید به عنوان یک انیماتور کار کنید. شاید بگید مگر میشه؟ باید بگم بله. شما میتونید با قلم و کاغذ و به عنوان یک طراح کاراکتر یا استوری بورد شروع کنید. حالا در مورد این مباحث در ادامه توضیح میدم براتون. اما خب به صورت اجمالی بگم که طراحی کاراکتر و طراحی استوری بورد دو مرحله اصلی تولید هر انیمیشنی هستند. مراحلی که اتفاقا باید ابتدا روی کاغذ ساده پیاده بشوند و بعد وارد سیستم. برای همین میگم در درجه اول مهم میزان مهارت شماست که تعیین کننده موقعیتتونه . 
اما در نهایت برای ادامه مسیر میتونید با داشتن یک سیستم با حداقل رم ۸ و ۵ هسته ای کارتون رو شروع کنید. اگر بخواید وارد دنیای انیمیشن سه بعدی بشید خب قطعا به سیستم بهتری نیاز دارید و اگر انیمیشن دو بعدی یا موشن گرافیک رو انتخاب کنید حب همین مورد هم میتونه کار راه انداز باشه. 

برای ورود به حوزه انیمیشن دو بعدی خب داشتن یک قلم نوری اهمیت خیلی زیادی داره. خب البته اگر بخواید فقط در سبک کات اوت کار کنید میتونید از موس هم استفاده کنید. اما اگر تصمیم بگیرید وارد انیمیشن سنتی یا انیمه بشید خب باید بتونید طراحی انجام بدید. 

برای تهیه قلم نوری زیاد وسواس به خرج ندید. به هرحال قلم نوری یک وسیله مصرفیه. یک چیزی مثل ماشین. هیچ کس به یک راننده تازه کار پیشنهاد یک ماشین گرون قیمت رو نمیده. راننده تازه کار میتونه با یک ماشین ارزون قیمت هم کارش رو شروع کنه و زمانی که خواست وارد مسابقات حرفه ای بشه باید کم کم ماشینش رو عوض کنه. دقیقا برای شما هم همینطوره. قطعا خرید یک تبلت گرافیکی گرون قیمت خیلی براتون لذت بخشه اما خب اگر بخواید میتونید با ارزون ترین قلم نوری موجود هم کارتون رو شروع کنید. 

اما خبر بد اینه که توی سطوح حرفه ای داشتن ابزار حرفه ای و گرون قیمت یک الزامه. جوری که اگر نداشته باشید انگار بخواید با یک پراید برید با بوگاتی مسابقه بدید. اما خب جای نگرانی هم نداره. روزی که به سطح رقابت با انیماتورهای سطح جهانی برسید قطعا اونقدر به درآمد رسیدید که بتونید ابزار حرفه ای رو برای خودتون تهیه کنید. 

اما حتما و حتما به توصیه زیر عمل کنید.  

هر ماه حتما ده درصد از درآمدتون رو صرف ارتقاء ابزار یا مهارتتون بکنید

مجتبی محمدزاده 🙂 

 

mojtaba

من عاشق انیمیشن هستم. اما خودم رو انیماتور حرفه ای نمیدونم. اینجا قراره تمرینات خودم رو برای شما هم قرار بدم. پس با نظراتتون کمکم کنید تا بتونیم با هم پیشرفت کنیم.

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *